ГІГІЄНА ПОРОЖНИНИ РОТА
КРАСА ТА ЗДОРОВ'Я

КРАСА ТА ЗДОРОВ'Я

ГИГІЄНА ПОРОЖНИНИ РОТА
Професійна гігієна ротової порожнини
Професійна гігієна ротової порожнини – це очищення всіх поверхонь зубів від надясневих відкладень (зубного каменю, пігментованого та м'якого нальоту) за допомогою спеціального обладнання в кабінеті стоматолога. Важливість проведення профілактичних заходів максимально оцінена в розвинених країнах світу, де існують державні програми спрямовані на запобігання захворювань м'яких і твердих тканин порожнини рота. Регулярність проведення даної процедури знижує ризик появи гінгівіту (запалення ясенного краю), пародонтиту (запалення та спад кісткової тканини навколишнього коріння зуба – пародонт), а також каріозних процесів. Рекомендований інтервал проведення профгігієни – один раз на шість місяців (пацієнтам з поганим індексом гігієни рекомендується раз на три місяці).
Що таке надясневі зубні відкладення?
Надясневі зубні відкладення - це скупчення м'якого і твердого зубного нальоту на поверхні зубів вище рівня ясен. Скупчення зубних відкладень характеризуються появою мікроорганізмів з позаклітинним матриксом, що складається з білків і полісахаридів, що утворюють біоплівку на поверхні зубів. До поверхні зуба покритої біоплівкою легко прикріплюється м'який наліт, який протягом декількох днів мінералізується в основному неорганічними компонентами (кальцій, фосфор, магній, карбонати та ін) і перетворюється на твердий (зубний камінь).
Основні фактори появи відкладень
  • Незадовільна чи нерегулярна гігієна порожнини рота;
  • Скученість зубів, неправильний прикус;
  • Вживання в раціон м'якої вуглеводної їжі;
  • Зміни мінерального складу або pH слини;
  • Наявність ортодонтичних конструкцій (брекет системи).
Етапи проведення комплексної гігієни
порожнини рота.
1. Зняття твердих відкладень за допомогою ультразвукового скейлера. Ультразвукові коливання апарату розбивають зубний камінь на дрібні фракції, очищаючи поверхню зубів від твердого зубного нальоту.
2. Зняття пігментованого нальоту (чайний, кавовий, наліт курця та інші харчові барвники) порошкоструминним апаратом AirFlow. Для реалізації цього етапу ми використовуємо апарат Kavo ProphyFlex, який подає під тиском суміш води та порошку (Kavo ProphyPearls – карбонат кальцію) та легко усуває наліт навіть у важкодоступних місцях.
3. Полірування поверхні зуба пастами. Це дозволяє прибрати шорсткість з поверхні емалі та встановлених пломб, що значно знижує швидкість осідання зубного нальоту та продовжує термін служби реставрацій.
4. Ремінералізуюча терапія.

Зняття твердих зубних відкладень - СКЕЙЛІНГ
Спеціальний апарат (скейлер) видає ультразвукові коливання металевої насадки, яка підноситься до зубного каменю. А також ультразвукова хвиля передається на поверхню зубних відкладень через струмінь води, що подається з апарата на зуб. Внаслідок впливу ультразвукових коливань насадки та коливань бульбашок повітря в струмені води, зубний камінь розпадається на дрібні шматочки і відходить від поверхні зуба. Таким чином, по черзі з кожного зуба видаляється весь над'ясенний і під'ясенний зубний камінь.
Зняття зубного нальоту порошкострумним апаратом (Air-flow).
З цього апарата на поверхню зубів подається цівка порошку (що виходить під тиском) разом із водою. Порошок має спеціальний склад, має м'які абразивні властивості, містить кальцій (за рахунок якого зміцнюється емаль зубів), соду (яка має легкий відбілюючий ефект). Струмінь порошку проникає у всі важкодоступні ділянки, ямочки та фісури, вибиваючи звідти зубний наліт. За рахунок такої обробки полірується поверхня емалі, видаляється наліт з-під ясен, ортодонтичних конструкцій та міжзубних проміжків.
Полірування
Полірування всіх поверхонь зубів спеціальними пастами та щітками. Завдяки такому поліруванню поверхня зубів стає гладкою, потім до неї менше прилипає зубний наліт та мікроби.